Porażenie nerwu twarzowego z elementami koncepcji PNF dla logopedów.

Informacje

Temat szkolenia Porażenie nerwu twarzowego z elementami koncepcji PNF dla logopedów.
Prowadzący Anna Maria Pękacka
Termin 20.06.2020 - 21.06.2020
Il. godzin 16 h
Nabór Zamknięty
Koszt 990 zł

Opis

"Porażenie nerwu twarzowego z elementami koncepcji PNF dla logopedów"

Do udziału w szkoleniu zapraszamy (z minimum 1,5 roku doświadczenia zawodowego):
- logopedów i  neurologopedów,
- fizjoterapeutów, 
- terapeutów zajęciowych,
- lekarzy  

Informacje dodatkowe:

Uczestnicy kursu mogą przynieść dokumentację video / zdjęciowa itp. pacjentów – w celu wspólnej analizy z instruktorem

Program Szkolenia:

1. Przypomnienie wiadomości z budowy i funkcji układu nerwowego
2. Przyczyny i rodzaje uszkodzenia oraz regeneracja nerwów i mięśni
3. Muskulatura twarzy, Nervus Facialis: postawy teoretyczne – anatomia, muskulatura mimiczna
3. Uszkodzenia N. facialis – przyczyny, symptomy, omówienie występujących patologii charakterystyczne dla obszaru twarzoczaszki, oddziaływanie terapeutyczne
4. Diagnostyka: międzynarodowe rodzaje klasyfikacji uszkodzenia, skale, stopniowanie, kwestionariusze,  cele terapeutyczne,  podejście wg. Perfetti, podejście fizjoterapeutyczne, diagnostyka obrazowa, podsumowanie
5. Możliwości terapeutyczne: neurodynamics, case : oczy, taping, perfetti, P.N.F., inne Metody
6. Podsumowanie i zakończenie.

W trakcie szkolenia jego uczestnicy poszerzą swoją wiedzę w zakresie metod diagnozy porażenia nerwu twarzowego oraz nabędą umiejętność prowadzenia kompleksowej rehabilitacji w różnych podejściach terapeutycznych stosowanych z powodzeniem w krajach niemieckojęzycznych: Szwajcarii, Austrii i Niemczech ze szczególnym uwzględnieniem koncepcji PNF. Szkolenie przygotowuje do pracy diagnostycznej i terapeutycznej z pacjentami z porażeniem nerwu twarzowego oraz współpracy terapeutycznej z rodzinami chorych.

Instruktor szkolenia:

dr Anna Maria Pękacka Dr nauk medycznych w zakresie nauk medycznych. Lingwista kliniczny, logopeda, neurologopeda – specjalizacja w dziedzinie neurologii, neuropediatrii, onkologii, critical care, tracheotomii i laryngektomii, ze szczególnym naciskiem na dysfagiologię kliniczną. Edukator, trener endoskopii niemieckiego towarzystwa neurologicznego i europejskiego towarzystwa dysfagii. Wykładowca akademicki w szwajcarskich i polskich kolegiach uniwersyteckich. Członek zarządu szwajcarskiego towarzystwa dysfagii (od 7 lat). Ma na swoim koncie 16 lat doświadczenia zawodowego (jako terapeuta). Od 12 lat zajmuje się obrazową diagnostyką dysfagii, wykonując endoskopię oraz videofluoroskopię. Aktywnie współpracuje z partnerami przemysłowymi oraz badawczymi, zarówno krajowymi, jak i międzynarodowymi. Autorka licznych szkoleń o tematyce logopedycznej, wykonuje superwizje dla zespołów, a także szkoli zespoły szpitalne oraz instytucjonalne. Autorka ponad 20 artykułów w międzynarodowych czasopismach, w tym w renomowanych periodykach, takich jak Thorax (9.1 Impact Factor) oraz Journal of Clinical Medicine (4.9 Impact Factor) Wykonawca i podwykonawca szwajcarskich i międzynarodowych projektów badawczych (m.in. KAIA, Mobilize D). Prelegent na wielu konferencjach narodowych i międzynarodowych – dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi specjalistami z dziedziny terapii i medycyny. Skupia swoją pracę badawczą przede wszystkim na udarach i chorobie Parkinsona, dysfagii, profilaktyce zapalenia płuc, badaniu kaszlu oraz efektywności rehabilitacji (niezależnie od wieku pacjenta). W pracy badawczej wymaga czystej metodyki z wysoką etyką oraz interwencji powtarzalnych w codziennej praktyce klinicznej, które przynoszą korzyści dla pacjentów. Jest przede wszystkim terapeutą, ceni sobie pracę z ludźmi, uważa to za przywilej uczestnictwa w procesie nauczania nowych kolegów i koleżanek.

 

Uwagi

Ograniczona liczba miejsc!

Przy zapisie obowiązuje wpłata zaliczki 200 zł, co jest gwarancją rezerwacji miejsca na liście.

Bank Pekao 71 1240 1763 1111 0010 8421 1760 nr konta do wpłat

Tytuł przelewu: NERW 2020 + imię i nazwisko

Ważne! Ostateczny termin reszty wpłat do 19.05.20

Dotrzymanie terminów płatności przez Uczestników, jest równoznaczne z dotrzymaniem Naszych zobowiązań wobec Prowadzących.

Brak regulaminowych wpłat może skutkować odwołaniem szkolenia z powodu braku gwarancji utworzenia się grupy.

Miejsce

Adres
oś.B.Śmiałego 107
 
Kod pocztowy
61-680
 
Miasto
Poznań
 

Adres: Przedszkole nr 190, oś. B. Śmiałego 107, Poznań (p-le mieści się w budynku SP nr 34], narożna ściana z żółtej cegły, vis a vis placu zabaw i garaży, przed wejściem szpaler wysokich tui; blisko basenu Atlantis).

Dojazd z PKP: z Dworzec Zachodni tramwaj nr 12, 14 kierunek oś.Sobieskiego do przystanku Kurpińskiego (z przyst. kierować się na "Biedronkę" i dalej do SP 34) lub do przystanku Szymanowskiego (z przyst. kierować się na basen Atlantis) lub autobusy z miasta (na przystanek Strugarka) nr 174, 191, 187, 146.

Uwaga! Wjazd samochodem pod przedszkole (SP) tylko z ul.Umultowskiej w ul.Strugarka i druga w prawo do garaży (wysokie tuje) lub parking przed szkołą. To ważna informacja dla taxi oraz gdy wpisujemy adres do GPS - wpisać ul.Strugarka).

Na szklanych drzwiach przedszkola będzie kartka z logo Mega Szkolenia :)